Na ten moment większość kobiet czeka przez całe swoje życie. Wybór sukni ślubnej jest długo wyczekiwaną chwilą, do której chce się podejść należycie, aby sam ślub stał się jednocześnie spełnieniem najskrytszych marzeń. Jeżeli więc sama jesteś właśnie na etapie poszukiwań kreacji doskonałej, z pomocą tego krótkiego poradnika bardzo szybko uda ci się ją znaleźć. Wybór sukni potraktuj jak wspaniałą zabawę. Odpowiednie nastawienie na zakupach jest bowiem bardzo ważne.

Jak w ogóle rozpocząć takie poszukiwania? Na samym początku zapoznaj się z najpopularniejszymi i najbardziej standardowymi fasonami sukienek ślubnych. Jest ich kilka. Oczywiście można dodać do nich jeszcze jakieś bardziej nietypowe kroje, ale na samym początku spróbuj celować w klasykę, bo to zwykle ona najlepiej się sprawdza i najlepiej prezentuje się na dosłownie każdej sylwetce. Bardzo dobrym fasonem będzie ten w kształcie litery A. To model klasyczny charakteryzujący się wąską górą i stopniowo rozszerzającym się dołem. Jeżeli natomiast pragniesz, by twoje wesele przypominało prawdziwą huczą uroczystość, możesz pokusić się o przymierzenie sukienek o kroju księżniczki, dla których cechą charakterystyczną jest obfity tiulowy dół, tworzony przez liczne falbany i dodatkowe zdobienia. Istnieje jeszcze krój o nazwie syrenki. On z kolei przepięknie podkreśla kobiece kształty i efektywnie modeluje całą sylwetkę. Koniecznie sprawdź, jak wyglądają te poszczególne modele. Najlepiej też od razu udaj się do salonu, w którym będziesz mogła je wszystkie przymierzyć i zobaczyć, jak wyglądają one na twojej sylwetce.

Bo sylwetka nieraz jest czynnikiem decydującym o wyborze sukni dla panny młodej. Musisz zdawać sobie sprawę zarówno ze swoich atutów, jak i mankamentów. Nikt nie jest idealny, ale jednak pewne wady związane z figurą można w sprytny sposób ukryć i zamaskować, by dla innych pozostały one zupełnie niewidoczne. Jeżeli np. narzekasz na swoje zbyt szerokie ramiona, bo takimi obdarowała cię matka natura albo takie wypracowałaś sobie wskutek regularnego uczęszczania na siłownię, spróbuj przymierzyć modele z rozszerzanym dołem (te klasyczne lub w kształcie litery A). Zrównoważą one proporcje sylwetki. Sprawią, że góra nie będzie już aż tak szeroka i masywna w stosunku do dołu ciała. Z kolei większy dół ciała, czyli obfite uda i biodra, najlepiej zakryje sukienka o kroju księżniczki. Spróbuj pokombinować z różnymi wariantami i wybierz coś takiego, w czym naprawdę będziesz czuć się wyjątkowo. Bo o to w tym chodzi.

Oczywiście samą suknią nie stworzysz całej stylizacji. Nie zapominaj więc o tym, by po zakupie kreacji od razu przejść do szukania odpowiednich dodatków. Twoja uroda zostanie podkreślona przez złotą lub srebrną biżuterię, a sylwetka nabierze wdzięku i smukłości za sprawą butów na wysokim obcasie bądź klasycznych szpilek. Makijaż też dopełni do wszystko, podkreślając cudownie twoją naturalną urodę. Zadbaj po prostu o każdy szczegół swojej stylizacji. W tym jakże ważnym dniu musisz czuć się wyjątkowo.