Przygotowania do wesela czas zacząć. Suknia i buty już wybrane? W takim razie najwyższa pora zająć się dodatkami. Wbrew pozorom one też mogą mieć olbrzymią wartość. Jeśli tylko dobrze z nimi pokombinujesz, to właśnie z nich będziesz w stanie stworzyć główny atut całej twojej stylizacji. Nie bój się ekstremalnych rozwiązań. Odważ się sięgnąć po dodatki, które do tej pory widywałaś wyłącznie na wybiegach światowej sławy projektantów. Współczesna moda ślubna pozwala ci dosłownie na wszystko. Warto by było z tej szansy skorzystać.

Zamiast bolerka – peleryna. Krótkie żakiety i marynarki, które kończyły się na wysokości talii, już dawno temu wyszło z mody i póki co nie zapowiada się na to, by miały do niej wrócić. Projektanci nazywają je „modowym koszmarkiem”. Ale czym w takim razie je zastąpić, jeżeli musisz okryć czymś ramiona, bo pogoda nie zapowiada się zbyt dobrze? Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj nowoczesna peleryna. To jedno z najnowszych odkryć teraźniejszej mody ślubnej. Panny młode zaczęły sięgać po peleryny już tamtym roku, jednakże trend ten wciąż się utrzymuje i dalej święci triumfy. Pelerynę możesz od razu wbudować w suknię, jednakże nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie, dlatego najlepiej nawet nie bierz go pod uwagę. Zamiast tego zdecyduj się na wariant odpinany. Ten model będzie już bardzo funkcjonalny i wygodny. Możesz być pewna, że długa peleryna sięgająca samej ziemi na wszystkich gościach wywrze olbrzymie wrażenie. Jej kolejnym atutem jest to, że doskonale prezentuje się na zdjęciach. Koniecznie wykorzystaj ją na swojej sesji z mężem.

Jeżeli jednak nie przepadasz aż tak bardzo za nowoczesnymi i odważnymi dodatkami i wolałabyś, by twój ślub był jednak nieco bardziej klasyczny, spróbuj ozdobić swoją suknię welonem. Ale nie takim zupełnie zwyczajnym, a tym o przedłużanym fasonie. Takie welony swego czasu były już bardzo modne, ale potem kobiety postanowiły zastąpić je krótszymi fasonami. A szkoda. Długi welon, który będzie ciągnąć się za tobą po ziemi, to dodatek zarazem klasyczny, jak i niezwykle efektowny. Na pewno szybko się do niego przekonasz, gdy tylko sama zobaczysz, jak zaprezentuje się on w połączeniu z twoją suknią. A nic nie stoi na przeszkodzie, by to sprawdzić. Większość salonów pozwala swoim klientkom właśnie na tego rodzaju przymiarki. Spójrz więc najpierw, jak prezentujesz się w klasycznie krótkim welonie, a potem zamień go na ten bardzo długi. Od razu sama stwierdzisz, który model jest lepszy. To właśnie ten długi wywrze na tobie znacznie większe wrażenie.

A co zrobić, jeżeli wesele jest skromne i musisz zrezygnować z tych wszystkich bajecznie prezentujących się i efektownych dodatków? W takim razie postaw na ozdoby bardziej klasyczne. Mogą to być np. dekoracyjne ozdoby do włosów. Szczególnie modne są teraz te tworzone ze sznurów drobnych perełek. Fantastycznie odbijają światło i znakomicie łączą się z elegancją białej sukni. Takie ozdoby pasują i do rozpuszczonych, i do spiętych włosów. Połączą się z każdym upięciem.