Każdy z nas, bez względu na swój wiek powinien dbać o zdrowie. Jest to bardzo ważne, szczególnie w czasach w których zewsząd otacza nas chemia, smog i inne rzeczy, które wpływają na stan naszego zdrowia. Aby nie chorować, a później nie wydawać dużo pieniędzy na leki należy skupić się na profilaktyce.

Po pierwsze – zacznij swój dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną. Dzięki temu nawodnisz swój organizm oraz rozpoczniesz dzień pełen energii. Jest to bardzo dobry zamiennik kawy, która jak wiemy wypłukuje magnez z organizmu i jej codzienne picie nam nie służy. Dodatkowo woda z cytryną daje uczucie sytości, dzięki czemu pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Drugim sposobem na dbanie o zdrowie jest pozbycie się z lodówki jedzenia, którego skład nie wygląda za dobrze. Moim zdaniem lepiej wybrać się na wieś i kupić owoce, warzywa, mięso i nabiał od rolnika. Co prawda jest to znacznie droższa opcja niż zakupy w markecie, jednak ja jestem zdania, że na jedzeniu nie warto oszczędzać. Lepiej zjeść mniej ale zdrowiej, niż napełnić żołądek chemią.

Dbaj o swoją wagę. Dzięki temu będziesz czuł się dobrze zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nadwaga działa destrukcyjnie na nasz organizm. Jest przyczyną wielu chorób. Dodatkowo to, co widzimy w lustrze bardzo działa na naszą psychikę. Osoba otyła traci pewność siebie, co wpływa na kontakty międzyludzkie, a także na stan zdrowia. Może prowadzić nawet do depresji. W wielu przypadkach zdarza się, że młode dziewczyny, które maja kłopoty z nadwagą popadają w choroby dotyczące zaburzenia odżywiania, które niszczą organizm , a czasem prowadzą nawet do śmierci.

Dbać o wagę pomaga uprawianie sportu. Basen, siłownia lub jakieś ćwiczenia grupowe są idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Oprócz uzyskania dobrej kondycji fizycznej i pięknej figury, sport umożliwia poznanie świetnych ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Warto więc zarezerwować sobie kilka godzin w tygodniu na jakieś zajęcia sportowe. Oprócz tego, fajnie zacząć przygodę z bieganiem lub jazdą na rowerze. Cudowne samopoczucie oraz duża dawka endorfin po treningu gwarantowane.

Ostatnią już, lecz nie mniej ważną poradą, jak dbać o zdrowie jest sen. Bardzo ważne jest, aby spać odpowiednia ilość godzin dziennie. W zależności od wieku optymalna liczba godzin snu jest inna. Najwięcej snu potrzebują dzieci, a najmniej osoby starsze. Osoba dorosła, aby poprawnie funkcjonować i zachować zdrowie powinna spać 7-8 godzin dziennie. Nie powinno się spać zbyt długo, ponieważ wpływa to na nasze samopoczucie, ale też nie za krótko. Warto sprawdzić po ilu godzinach snu czujemy się najbardziej wypoczęci i tyle właśnie godzin poświęcać na sen, niezależnie od dnia. Podczas snu nasz organizm ma czas na regenerację, więc jest to niesamowicie ważny punkt.

Uważam, że każdy powinien dbać o siebie i nie szukać wymówek. Na zdrowiu nie można oszczędzać. Warto od małego uczyć dzieci, jak żyć aby zmniejszyć ryzyko zachorowań. Dzięki temu będziemy mogli żyć pełnią życia i skupić się na tym co najważniejsze, bez marnowania czasu na leżenie w łóżku i chorowanie.