Okres dorastania jest niezmiernie trudny dla nastolatka. Można wówczas zaobserwować widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dorastając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym okresie układ hormonalny szaleje, uwidaczniają się cechy płciowe, zmienia się tembr głosu, pojawia się charakterystyczny sposób poruszania się oraz gestykulowania, odmienny dla płci. Niestety temu zjawisku towarzyszą również niekorzystne zmiany. Cera, która była wcześniej gładka zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.

Tabletki na trądzik zażywane we wczesnym okresie nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi trądziku, lecz także zlikwidują początkowe zmiany skórne. Niezmiernie istotne jest, by zadziałać stosunkowo szybko, by nie doprowadzić do bardziej skomplikowanych zmian w postaci grudek czy krost. Chociaż wówczas jeszcze nie jest zbyt późno na reakcję. Najgorzej jeżeli także to stadium choroby zostanie zaniedbane. Pojawiające się grudki o kolorze sino-czerwonym wypełnione ropą ciężko zlikwidować. Gorsze może być to, że świadczą o zakażeniu, które objęło głębsze warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.

W przypadku gdy na twarzy dorastającej osoby pojawiają się pierwsze oznaki przetłuszczania się cery, nie należy czekać i liczyć, że samoistnie minie. Brak odpowiednio szybkiej reakcji będzie skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dosyć, że mogą się roznieść na inne partie ciała to dodatkowo nie leczone w odpowiedni sposób, pozostawiają nieestetycznie wyglądające zabliźnienia. Dlatego niezmiernie istotne jest jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia za pomocą tabletek na trądzik, które potrafią skutecznie rozprawić się z pojawiającym się problemem. Ich działanie umożliwi pozbycie się szpecących twarz wyprysków skórnych i zapobiegnie nawrotom zmian trądzikowych.