Małe dziewczynki najczęściej od najmłodszych lat fantazjują o księciu na białym koniu, który kiedyś zawita ich w życiu. Z wiekiem dorastamy i uświadamiamy sobie jednak, że książęta na białym koniu występują tylko w bajkach, a życie jest nieco mniej romantyczne i kolorowe niż złotowłosy mężczyzna uwalniający księżniczkę z wieży. Nie stoi to jednak na przeszkodzie ku szczęśliwemu życiu.

W większości przypadków i tak następuje moment, gdy znajdujemy swoją drugą, „lepszą” połowę. W związku z tym po pewnym czasie następuje ślub.

Co prawda dzisiaj młodzi coraz częściej decydują się na śluby cywilne i skromniejsze wesele niż kiedyś, a moda ślubna zmienia się z roku na rok.

Czy którejś z nas zdarzyło się przeglądać zdjęcia ślubne rodziców bądź dziadków? Przypomnijmy sobie modę ślubną z lat 90. Królował minimalizm i elegancja. Kobiety najczęściej wybierały skromne, proste suknie ozdobione czasem koronką lub gipiurą. Kreacje bez ramiączek były wtedy nowością, co dziś jest na porządku dziennym.

Dzisiejsze trendy ślubne bywają różne – jedni decydują się na ślub w stylu glamour, inni w stylu rustykalnym. Jest jednak kilka uniwersalnych trendów, które pojawiają się na weselach niezależnie od stylu, czy motywu przewodniego.

W roku 2020 górę wzięły kwiatowe dekoracje, a nawet ścianki całe wypełnione kwiatami, które pełnią funkcję ozdobną za parą młodą lub jako tło do zdjęć podczas imprezy. Podczas rustykalnym wesel często wybieraną opcją są kwiatowe wieńce zwisające z sufitu. Górę wzięły również torty z elementami kwiatów. W porównaniu do ubiegłych lat, gdzie królowały proste torty z kremowymi dekoracjami i figurką na szczycie jest to totalna nowość. Kolejnym trendem, który podbił serca milionów młodych par są stoły z przekąskami. Powstały nawet firmy oferujące właśnie takie usługi! Słodki stół (tzw. candy bar) z deserami, czy słodyczami „na raz”, wiejski stół pełen domowych wędlin i mięs, a nawet stół z lemoniadami, wiejskimi nalewkami czy drinkami. W tej kwestii każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od gustu i typu wesela.

Zmieniły się również trendy dotyczące prezentów ślubnych. Młodzi co raz częściej ozdabiają zaproszenia rebusami bądź hasłami, które informują nas, że zamiast kwiatów wolą dostać wino (czy też inny alkohol) lub zdrapki.Taki układ z pewnością pomaga uniknąć trudności z przechowywaniem bukietów, których przy weselnej liczbie gości z pewnością jest sporo.

Panny młode powróciły do nieco skromniejszych, ale za to efektownych sukien ślubnych. Kroje księżniczki nieco poszły w odstawkę, natomiast serca panien młodych podbijają prostsze kroje. Większa uwaga przykładana jest do zdobień sukni – elementy koronki, kryształki, wycięcia, ozdobne rękawy czy wielowarstwowy krój sukni. Czasem też wkradają się elementy koronki. Przy większości sukien ślubnych możemy także ujrzeć rozcięcie na nodze, co nadaje kobiecości i seksapilu, a także robi niesamowite wrażenie.

Moda, nie tylko ślubna zmienia się z roku na rok, jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne. Przede wszystkim podczas uroczystości ślubnej ważna jest dobra zabawa i celebracja tego dnia, a w kwestii wystroju i ubioru każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.