Trądzik to wielki problem młodych ludzi, chociaż może on także wystąpić w wieku dorosłym czy też u niemowląt. Pojawienie się zmian skórnych powinno być dla nas sygnałem, iż organizm przestał dobrze działać i należy podjąć jakieś skuteczne kroki, by to naprawić. We wczesnym stadium panaceum mogą stać się pastylki na pryszcze, ale w przypadku zaniedbania dolegliwości nieodzowne mogą się okazać bardziej rozbudowane leki. A zatem jak skutecznie pozbyć się trądziku?

Tabletki na wypryski
Jeśli domowe sposoby typu zabiegi pielęgnacyjne oraz pastylki na trądzik bez recepty nie pomogą i problemy skórne mimo wszystko się nasilają, to należy wybrać się do lekarza dermatologii. Sporo ludzi unika konsultacji u profesjonalisty, czego późniejszym efektem jest doprowadzenie do poważnych i nieestetycznych zmian skórnych, które niełatwo później wyleczyć i kuracja staje się długotrwała. Środki na wypryski powinny być odpowiednio dostosowane do indywidualnego stanu naszej cery, aby można było w ogóle mówić o jakiejkolwiek ich skuteczności. Często dermatolog przepisuje jakieś domowe metody na trądzik jako uzupełnienie leczenia, ale bazową kwestią kuracji jest przede wszystkim zastosowanie preparatów doustnych. Najważniejsze jest, aby brać je regularnie, co oznacza postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Skoro nasze wcześniejsze działania na własną rękę nie zadziałały, to teraz trzeba zaufać specjaliście, który posiada bogate doświadczenie w zakresie leczenia trądziku.
Jednak tabletki na pryszcze nie są unikalną metodą, jaką stosuje lekarz. W wielu przypadkach przepisuje on dodatkowo zwiększone dawki witamin z grupy B, witaminę PP oraz C. Trzeba nie tylko pozbyć się stanu zapalnego, ale również zapobiegać łojotokowi. Środki doustne na pryszcze mają w swoim składzie też często pochodną kwasu witaminy A, czyli izotretynoinę, która ma znaczenie na poprawę kondycji skóry każdego z nas. Doustnie proponowane są najczęściej doksycyklina, minocyklina czy erytromecyna.

Rzecz jasna prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy również odgrywa przy tym schorzeniu niebagatelną rolę. Polecane są głównie preparaty, które mają działanie złuszczające naskórek oraz przeciwłojotokowe. W większości przypadków skóra trądzikowa wydziela zbyt duże ilości sebum, co nasila powstawanie zaskórników, dlatego też najlepiej kupować kosmetyki przeznaczone dla skóry tłustej czy mieszanej. Środki złuszczające mogą doprowadzić do zbytniego wysuszenia się skóry, dlatego należy dodatkowo pamiętać o jej regularnym nawilżaniu. Na rynku z łatwością można znaleźć odpowiednie substancje.