Jedną z najpopularniejszych problemów skórnych jest trądzik. Okazuje się, że prawidłowa pielęgnacja skóry zwykle jest niewystarczająca w przypadku tej dolegliwości i należy zacząć zażywać tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu niezbędne mogą być leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadużywaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić wytworzone już zmiany i przynieść dodatkowych zmartwień.

Naturalne tabletki na trądzik bez recepty
W chwili obecnej apteki mają dość pokaźny asortyment, jeśli chodzi o efektywne metody batalii z pryszczami. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które możemy bez problemu zakupić w dowolnym momencie. Nie są one tak mocne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu przypadkach wystarczą do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc doradzi nam właściwe tabletki na trądzik bez recepty. Roślinne leki na trądzik produkowane są przy użyciu naturalnych wyciągów, które zawierają dobroczynne substancje aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie rośliny wspomagają walkę z trądzikiem?
Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i wspomaga przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki owym właściwościom zostają wymiatane wraz z moczem z naszego ciała trujące produkty przemiany materii. Jest on od wielu lat używany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale także posiada działanie wspomagające wytwarzanie żółci, a więc poprawia trawienie. Pomocna jest także zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz wirusobójcze. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na schorzenia układu pokarmowego.
Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w dobrej kondycji, a dodatkowo optymalizuje pracę układu pokarmowego oraz układu nerwowego. Uzasadnione jest także zażywanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a ponadto przyśpiesza gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.