Twój własny ślub zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż czujesz, że nie jesteś na niego gotowa? Pamiętaj, że stres nie sprzyja twojej urodzie. W tym momencie powinnaś zadbać przede wszystkim o swój spokój, gdyż tylko on pomoże ci odpowiednio podejść do okresu przygotowań do wesela. Skup się w tym czasie głównie na swoim wyglądzie. Pomyśl, co jeszcze możesz zrobić dla swojej urody. Zacznij o siebie dbać właśnie teraz. Nim się obejrzysz, już będziesz stać na ślubnym kobiercu, bo czas najszybciej leci właśnie wtedy, gdy zaczyna go nam brakować.

Raz jeszcze wróćmy do tematu stresu. Napięcie utrzymujące się ciągle w głowie widoczne jest także na ciele. Nie można być zestresowanym i jednocześnie świetnie wyglądać. Te dwie rzeczy po prostu nie idą ze sobą w parze. Jeżeli więc widzisz, że twoja cera ostatnio stała się jeszcze bardziej problematyczna i niemalże cały czas pojawiają się na niej nowe wypryski, może być to znak, że doszło do pewnych zaburzeń hormonalnych w twoim organizmie, które w większości przypadków wynikają z przepracowania i ogólnego nadmiaru stresu w życiu. Zapewnij sobie teraz trochę spokoju. Każdego dnia staraj się zrobić coś dobrego dla swojego stanu psychicznego. Możesz spróbować medytacji, która fantastycznie wycisza umysł albo zacząć ćwiczyć jogę, która przy okazji jeszcze modeluje sylwetkę. Wieczorem po ciężkim dniu zrób sobie rozgrzewającą kąpiel, a raz w tygodniu przygotuj prawdziwe domowe spa. Twoja uroda na pewno wiele zyska, gdy tylko przestaniesz się tak bardzo wszystkim stresować i przejmować.

Zadbaj też o codzienną pielęgnację swojej skóry. Jeżeli masz z nią jakieś większe i bardziej uciążliwe problemy, zapisz się od razu na wizytę do dermatologa. Niektórych schorzeń po prostu nie jesteś w stanie pozbyć się sama. Kosmetyki z drogerii pomagają jedynie w delikatnym pielęgnowaniu ciała, ale nie pozwolą ci na wyleczenie trądziku, łuszczycy czy egzemy. W przypadku takich chorób musisz więc zdecydować się na stałą współpracę z lekarzem. Na ogół będzie ona polegać głównie na stosowaniu pewnych środków dermatologicznych. Kurację powinnaś rozpocząć na kilka miesięcy przed uroczystością, aby dać sobie jeszcze czas na pozbycie się problemu. Jeżeli natomiast nie masz aż tak dużych kłopotów z cerą, ale mimo wszystko chciałabyś ją jeszcze bardziej upiększyć lub nadać jej pięknego blasku, włącz do swojej codziennej pielęgnacji retinol, czyli kosmetyki oparte na witaminie A. Wspaniale odmładzają one skórę i przepięknie ją nawilżają oraz odświeżają. Retinol może jednak początkowo zaostrzać trądzik. Jeżeli więc masz jakiekolwiek niedoskonałości, powinnaś na niego uważać.

Pamiętaj jednak, że wygląd to nie wszystko. To, jak spędzisz całe swoje wesele, zależy przede wszystkim od twojego nastawienia psychicznego. Jeżeli ty będziesz czuć się wyjątkowo i atrakcyjnie, inni ludzie też zaczną cię w ten sposób odbierać. Czasami lepiej więc zadbać o swoją psychikę, niżeli o fizyczność. Nie powinnaś uzależniać swojej samooceny od tego, co akurat masz na sobie.