Łagodna postać trądziku występuje dzisiaj u wielu ludzi. Kiedyś była to typowa dolegliwość okresu dojrzewania natomiast obecnie bardzo często pojawia się również u ludzi dorosłych. Zazwyczaj wysypka trądzikowa występuje po nadmiernym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych potraw oraz u kobiet w ciąży albo przed miesiączką. Aby zapobiec trądzikowi wyżej wyszczególnionych posiłków należy unikać. Żeby wyleczyć trądzik można w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki. W przypadku gdy to nie pomaga, to co ponad to możemy zrobić?
Nade wszystko możemy kupić w punkcie aptecznym maść na trądzik. W dzisiejszych czasach na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez recepty. Wśród nich szczególnie polecane są maści sterydowe lub z antybiotykiem, jednak warto pamiętać, że z uwagi na liczne skutki ubocze nie należy ich aplikować przy łagodnej odmianie trądziku.
Warto z kolei przemyśleć zakup łagodnej maści ziołowej. Jest ona naturalna, charakteryzuje się małą ilością skutków ubocznych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.
Inną polecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści posiadające w swym składzie kwas salicylowy, które przyspieszają regenerację naskórka.
Dermatolog może nam także zlecić maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zazwyczaj taką maść przygotowuje farmaceuta.
Należy także zastosować maść cynkową, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie krostki.
Niezmiernie często stosowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w usuwaniu blizn i przebarwień.
Na sam koniec należy podkreślić, że, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do dermatologa, aby ten dobrał adekwatny środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko można pozbyć uciążliwego problemu jakim są wypryski nie tylko na chwilę lecz na dłużej.