Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia jest magiczny. Z radia wydobywają się dźwięki kolęd, wszyscy myślą o robieniu bliskim prezentów, strojeniu choinki i ulubionych potrawach wigilijnych. To czas, który chcemy przeżyć z rodziną, chcemy odpocząć i zrelaksować się.

Świąteczna gorączka nie dla wszystkich jest łaskawa. Liczne przygotowania i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, mogą być męczące i odebrać całą radość płynącą ze świąt. Coraz popularniejsze stają się więc święta Bożego Narodzenia obchodzone z rodziną w ciepłych krajach!

Czy takie święta różnią się od tych tradycyjnych? Zapewne. Czy są równie magiczne? Oczywiście!

Gdzie polecieć, żeby się wygrzać?

Święta Bożego Narodzenia spędzone w ciepłych krajach to niecodzienny pomysł, który staje się coraz bardziej popularny. Nie da się ukryć, że czas świąteczny wygląda wtedy nieco inaczej. Główną, odczuwalną zmianą jest klimat. Boże Narodzenie spędzone na słońcu, w temperaturze od 20 stopni Celsjusza w górę? To brzmi intrygująco i potrafi rozbudzić wyobraźnię!

Gdzie polecieć w okresie świątecznym, żeby się wygrzać? Zdecydowanym faworytem wśród Polaków jest Hurghada, miasto w Egipcie. Temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi w grudniu około 23 stopni Celsjusza. To wystarczająco, by złapać witaminę D i wygrzać się na leżaku, wśród palm. Dodatkowo ciekawe zabytki historyczne, jakie oferuje Egipt, sprawią, że prócz świątecznego odpoczynku, będzie także czas na zwiedzanie i zobaczenie na własne oczy budowli, które są nam znane z podręczników szkolnych. Tu dowiesz się więcej o atrakcjach w Hurghadzie https://nawakacje.eu/hurghada-egipt/.

Kierunkami o nieco podobnym klimacie, w porównywalnym zakresie cenowym, będą też Turcja bądź Tunezja. Można skusić się także na miejsce należące do Hiszpanii np. Wyspy Kanaryjskie. Do wyboru mamy kilka wysp, a każda rządzi się swoim klimatem czy krajobrazami. Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa czy Fuerteventura są znanymi i lubianymi kierunkami: także na Boże Narodzenie!

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach także dalsze, egzotyczne kierunki, są na wyciągnięcie ręki. W Boże Narodzenie warto pomyśleć o karaibskim raju, czyli Dominikanie bądź rajskim Meksyku. W tych krajach poczujemy pełnię lata, a święta Bożego Narodzenia spędzone na białym jak mąka piasku, zapamiętamy do końca życia.

Czy można poczuć klimat świąt w ciepłych krajach?

Wiele osób na poważnie myśli o opcji spędzenia świąt Bożego Narodzenia w ciepłych krajach. Takie święta intrygują, nierzadko są spełnieniem marzeń, zdecydowanie można się podczas nich zrelaksować i odrzucić w kąt wszystkie zmartwienia. Co jednak z tym niepowtarzalnym klimatem, na który czekamy cały rok?

Bez obaw. I w ciepłych krajach można z powodzeniem poczuć świąteczny klimat. Wiele zagranicznych hoteli, czy to w egipskiej Hurghadzie, czy w Dominikanie, oferuje zorganizowanie Bożego Narodzenia. W okresie świątecznym w wielu hotelach można spotkać ubrane przepięknie choinki czy inne świąteczne symbole jak na przykład szopka bożonarodzeniowa. Wiele obiektów oferuje także uroczystą kolację wigilijną, z potrawami wigilijnymi i lampką szampana.

Zabierz ze sobą świąteczne gadżety!

Nic nie stoi na przeszkodzie, by na święta w ciepłych krajach zabrać ze sobą świąteczne gadżety, które wzmocnią świąteczną atmosferę. Mała choinka, którą można postawić w pokoju będzie świetnym wyborem. Można zdecydować się także na świąteczne czapki – na pewno będą idealnie komponować się z plażą czy widokiem palm. A może ulubione pierniczki czy ciastka korzenne? Czemu nie! Weź swoje ulubione gadżety czy przekąski i spędź najbardziej wyjątkowe święta Bożego Narodzenia w swoim życiu.