Dla wielu ludzi to nie tylko pusty slogan, ale coś, w co wierzą. Być może nie każda kobieta marzy o tym, żeby zostać matką, ale chyba większość ludzi chciałabym mieć rodzinę. Nikt nie chce być samotny. Niestety, w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z pewnym kryzysem rodziny. Ludzie są coraz bardziej zabiegani, pracują ponad normę, a to wszystko odbija się na dzieciach i małżeństwie.

Co z tego, że jesteśmy coraz zamożniejsi jak nie mamy czasu dla nikogo poza pracą. A przecież o małżeństwo trzeba dbać, żeby było szczęśliwe i trwałe. Pogoń za dobrami materialnymi skutecznie to utrudnia. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że rodzina jest wszystkim, czego potrzebujemy do szczęścia. Można oczywiście gromadzić bogactwo, ale czy naprawdę potrzebujemy więcej niż mamy? Wielu rodziców nie ma czasu dla swoich dzieci, nie wiedzą jakie mają zainteresowania, nie znają ich przyjaciół… Nie powinno tak być, ale czasy, w których żyjemy już takie są, dlatego ważne jest, żeby zachować odpowiedni balans między życiem rodzinnym a zawodowym.

Nie każdemu się to udaje, ale jest grono szczęśliwców, którzy znaleźli ten złoty środek i cieszą się z ładu i harmonii. Wiele w internecie jest blogów z kategorii lifestyle, które opisują codzienne życie rodziny i małżeństwa. Można w nich przeczytać o pasjach, podróżach. Zobaczyć jak blogerzy mieszkają, co jedzą, jak wychowują dzieci. Często jest to idealny obraz rodziny. Małżeństwo to związek dwojga ludzi, który powinien być oparty na miłości, zaufaniu i wzajemnym szacunku. Wydaje się, że to tak niewiele, a mimo to coraz częściej zdarzają się rozwody. Nie ma jednej recepty na szczęście, ale bardzo dużo zależy od nas samych. To, jak będzie funkcjonowała nasza rodzina, będzie miało wpływ na to, jakie będą dzieci, które w tej rodzinie się wychowują. Powinny czuć się kochane i bezpieczne, powinny też wiedzieć, że zawsze mogą liczyć na mamę i tatę. Okres świąteczny sprzyja refleksjom i przemyśleniom na temat małżeństwa i relacji międzyludzkich. To właśnie w tym czasie słowo rodzina odmienia się przez wszystkie przypadki.

Nie ma bardziej rodzinnych świąt niż Boże Narodzenie i w tym właśnie czasie nikt nie chce być sam. Niestety samotność w święta doskwiera dużo bardziej niż w innych miesiącach w roku. Ale jeśli jest się otoczonym miłością najbliższych osób to jest to przepiękny i cudowny czas. Nie wiadomo czy w tym roku będziemy mogli się cieszyć świętami jakimi znamy, bo pandemia koronawirusa skutecznie utrudnia wszystkim życie, ale pozostaje mieć nadzieję, że każdy spędzi ten wyjątkowy czas w gronie rodziny. Być może nie będzie możliwości, żeby organizować spotkanie z dużą ilością ludzi, ale ważne, że chociaż najbliżsi będą razem. Jako społeczeństwo mamy za sobą wiele trudnych momentów, ale musimy się wspierać i być dla siebie wsparciem, jak rodzina, a wtedy będzie nam wszystkim dużo łatwiej przetrwać. Spróbujmy się cieszyć z małych rzeczy i dostrzegać w nich pozytywy. w końcu tak niewiele potrzeba, żeby wywołać radość.