Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest zazwyczaj efektem działania androgenów tj. męskich hormonów płciowych, których produkcja rozpoczyna się w okresie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza więcej łoju, dochodzi także do przyspieszenia procesów rogowacenia naskórka, w wyniku czego zatykane są ujścia gruczołów łojowych i w ten sposób powstają krosty. Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto zauważyć, iż trądzik na plecach nie jest niczym wyjątkowym, tj. nie byłby gdyby nie fakt, iż potrafi autentycznie uprzykrzyć życie wielu osobom w okresie dojrzewania. Problem zyskuje na znaczeniu latem, kiedy to chętnie eksponujemy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając trądzik na plecach? To właśnie pytanie spędza sen z oczu wielu osób.

Jakimi metodami pryszczy na plecach?

Tak samo jak w przypadku trądziku ulokowanego na innych częściach ciała trądzik występujący na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Tworzy się on najczęściej dlatego, że plecy są taką częścią ciała, na której pojawia się sporo potu, ponad to dość trudno odpowiednio je oczyścić ze zrogowaciałego naskórka.

Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, trzeba zadbać zwłaszcza o to, aby regularnie usuwać ze skóry wszystkie zabrudzenia, dzięki temu odblokujemy pory skóry, co może zapobiec powstawaniu trądziku. W ramach kąpieli należy też choć czasami sięgnąć po napary z ziół i dokładnie się w nich wymoczyć. Takie postępowanie powinno pomóc odnieść pożądany efekt. Jeśli jednak trądzik na plecach przebiega bardzo intensywnie oraz plecy nie są jedyną częścią ciała dotkniętą trądzikiem, może okazać się konieczne podjęcie kompleksowej kuracji przy użyciu leków dostępnych jedynie na receptę.